İtalya’da Ucuz Tren Bileti

Sizlerden gelen emailler bloğun yazılarına referans oluyor. En son alığım bir emaili sizlerle paylaşıyorum:

Gönderen: HAKAN USTA
Konu: ROMA-NAPOLI TREN SEFERI.

Mesaj:
MERHABA;ROMA-NAPOLI-ROMA ARASI EN UYGUN TREN SEFERI BILETINI NASIL TEMIN EDEBILIRIM.TESEKKURLER.

İtalya’da tren biletleri www.trenitalia.it sitesinden temin ediliyor. Roma- Napoli diye aratıldığında tren seferleri görülüyor. Fiyatlar trenin türüne göre değişir. Tren türlerini görmek için categoria linkinin altına bakabilirsiniz. Freccia rossalar en pahalı olanlardır, Eurostarlar pahalıdır, IC trenleri daha uygundur ama en ucuz olanlar Regionelerdir. R ile gösterilir categoria altında. Bunlar kötü trenler bayağı bir eski. Bir de daha uzun sürer yolculuk. Ama tek kriter fiyatsa hem gidiş hem de dönüş treni R trenlerinden seçilirse ucuza getirilmiş olur.

Örneğin şu an sitede Roma’dan Napoliye bilet fiyatı 10,50 € görünüyor; dönüş de aynı. Yani toplamda 21 Euroya Napoli’ye gidip gelebilir Hakan Usta. Bu sitede online satış da var, veya biletler herhangi bir istasyondan da alınabilir.

İtalya’da tren hatlarıyla ilgili bilgi için uzun yıllar İtalya’da kalmış arkadaşımın bilgisine başvurdum. Yardımı için kendisine teşekkür ediyorum.

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı İtalya'da Gezme-Tozma kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>