İtalya’da Gezilecek Yerler

Sizlerden gelen maillerin başında, “İtalya’da nereye gidelim?, İtalya’da gezilecek yerler, İtalya’da nerede yemek yenir? Restoran, dükkan, otel ve ulaşım tavsiyeler” içerikli postalar geliyor. Çoğuna elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugünün tavsiyesi işte böyle İtalya’ya turist olarak gideceklere.

İlk defa gideceğimiz bir ülkeye gitmeden araştırma yapmak isteriz. Eşe dosta sorarız daha önce giden varsa tavsiyelerini alırız. Ekşi sözlük’ten okuruz. Forumlara göz atarız. Wikitravel gibi sitelerden yararlanırız. Bir de kitapçıya gidip o şehri tanıtan kitaplar alırız. Ama çoğu zaman kitap detaylıca okunmaz ana hatlarıyla  göz gezdirilip kenara ayrılır. (Detaylıca çalışanlara sözümüz yok, helal olsun) italyada. net olarak İtalya’ya gideceklere bir diğer önerimiz bu şehri tanıtan DVD’ler. Süpermarketlerde veya müzik marketlerde ortaya kurulmuş sepetlerde kelepir fiyata satılan belgesel DVD’lerden bulabilirsiniz. Örneğin bu Floransa DVD’si şehrin tarihini çok güzel anlatıyor. Hem kitap okumaktan daha eğlenceli, hem daha çabuk hem de daha sonuç odaklı!

firenze

 

Related Posts with Thumbnails
Bu yazı İtalya'da Gezme-Tozma kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>