Apicius ile Okan Üniversitesi’ndeydik

İtalya’nın bir numaralı Gastronomi Üniversitesi Apicius geçtiğimiz hafta boyunca Türkiye’deydi. Okulun yetkilisi ile İstanbul, Ankara ve İzmir’de birçok aktivitede bulunduk. Bunlardan biri de 22 Mart Perşembe günü Okan Üniversitesi’nde yaptığımız Toscana ve İtalyan Mutfağı sunumu oldu.

Öncelikle Okan Üniversitesi’ne ilk defa gittiğimi ve çok beğendiğimi söylemeyeliyim. Okulun kampüsü Tuzla’da yer alıyor, çok geniş bir alana dağılmış. Okulun ne kadat büyük ve yeni olduğu bir yana, her yer yemyeşil, göletlerde ördekler, öğrenciler bahçelere yayılmış cıvıl cıvıl bir ortam vardı. Gölet ve orta bahçenin resmi malesef yok ama aşağıda okuldan yeşil bir fotoğraf var.

Prezentasyondan önce Okan Üniversitesi’nin Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Gün Ünver hoca ve diğer öğretim görevlileri ile beraber güzel bir öğlen yemeği yedik.

Apicius’un yetkilisi Cosimo Bargellini, Okan Üniversitesi gastronomi bölümü öğrencileri için Toscana mutfağı konulu bir sunum hazırlamıştı. Sunumuna İtalyan ve Fransız mutfağını karşılaştırarak başladı. Sanki dünya kupa maçındalarmış gibi İtalyan mutfağı 3 -Fransız mutfağı 0 skoruyla herkesi güldürdü. Verdiği tarihsel bilgiler ve yöresel tarifler hepimizin ağzını sulandırdı.

Sunum sonrasında öğrenciler Apicius’un yaz kurslarıyla ilgili sorular sordu.

Okan Üniversitesi’nde çok güzel bir gün geçirdik. Vera Eğitim olarak Apicius ve Okan Üniversitesi’ne teşekkür ederiz.

Apicius’un master, sertifika ve yaz kurslarıyla ilgili bilgi almak için cep telefon numaranızı da yazarak vera@veraedu.com adresine email gönderebilirsiniz.
Related Posts with Thumbnails
Bu yazı Gastronomi, İtalya'da Eğitim, Vera Eğitim Haberi kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>